Recepció, ügyelet: +36/30/206 mutasd
6721 Szeged, Osztrovszky utca 12.
1996 óta nyitva hétköznap 8:00-21:00-ig
Recepció, ügyelet: +36/30/206 mutasd
6721 Szeged, Osztrovszky utca 12.
1996 óta nyitva hétköznap 8:00-21:00-ig
Nyitva hétköznap 8:00-21:00 óráig
24 578 elégedett páciens
1996 óta az Önök szolgálatában
A fogászati beavatkozásokhoz rendelőnkben mikroszkópot használunk, hogy pontosabb és precízebb munkát tudjunk végezni. A Dentha Ultramodern Fogászat és Implantológián fogorvosaink a fogászati technológia csúcsának számító Zeiss Opmi ProErgo operációs mikroszkópokkal dolgoznak. Biztosabb és jobb a diagnózis felállítása, a szemmel nem látható problémák is felismerhetők. Sokkal finomabb eszközöket használunk a gyökérkezelésekhez, ezekkel jobb eredmény érhető el. Mikroszkópot használunk a szájsebészetben ideg áthelyezéshez, a gyökércsúcs eltávolításhoz (rezekció), a koronák készítésénél a pillérfogak csiszolásakor.
Csúcsminőségű Zeiss OPMI ProErgo készülékeinkkel akár harmincszoros nagyítást is elérhetünk. Ez segíthet megőrizni fogai egészségét, amivel hosszú távon költséget takaríthat meg:
Az alábbi beavatkozásokhoz mind nagy segítség a csúcsminőségű fogászati mikroszkópunk harmincszoros nagyítása:
Több gyökércsatornás fogak esetén gyakori egy vagy két plusz gyökércsatorna, amelyeket szabad szemmel nem könnyű megtalálni. Ajánljuk a high-tech, Zeiss OPMI ProErgo készülékkel végzett gyökérkezelést, amelynek előnyei:
Előfordulhat, hogy olyan komplex a gyökércsatorna gyulladása vagy a gyökércsúcs körüli gyulladás, hogy gyökérkezeléssel már nem tudjuk a fogat megmenteni. Ez esetben szükség lehet gyökércsúcs-eltávolításra vagy végső esetben foghúzásra. A rezekciót és a foghúzást követő implantációs beavatkozást is végezhetjük mikroszkóp segítségével.
vissza a kérdésekhezA mikroszkópos gyökérkezeléseket rendelőnkben megfelelő gyakorlattal rendelkező Dr. Benedek Kristóf végzi, aki a több gyökércsatornás fogak megmentésére, illetve mikrosebészeti ellátására szakosodott.
Tudását számos magyar, illetve külföldi orvostól szerezte, akiknek mind az elméleti tanfolyamait, mind a gyakorlati hands-on képzéseit is elvégezte (pl. Dr. Jeney Judit, Dr. Glenn Van As, Dr. Domenico Massironi, Dr. Alessandro Conti, Dr. Antonis Chaniotis).
vissza a kérdésekhezSpeciális fogászati mikroszkópunk alkalmazásával a korábbiakhoz képest nagyságrendekkel hatékonyabban és pontosabban tudjuk elvégezni a gyökérkezeléseket.
A legtöbb esetben szabad szemmel lehetetlen belátni a “kanyargó” gyökerek belsejébe a fogorvos a tapasztalataira és a megérzéseire alapoz.
A nagyítás lehetőséget ad arra, hogy a fogak egyéni anatómiájából adódó nehezebb esetek (görbült, beszűkült, nem látható gyökerek) megoldása könnyebbé váljon.
A felső nagyőrlő fogak például 94%-ban tartalmaznak 4 csatornát, ami legtöbbször csak nagyításban található meg, egyéb módszerrel nem. A mikroszkóppal elérhetővé vált a ráláthatóság akár a csatorna aljáig, ezáltal a csatorna megfelelően kitisztítható.
Mikroszkóppal észlelhetővé válnak a repedések is, amelyek a fog megtarthatóságát befolyásolják. Az esetek jelentős részében ilyenkor a fogeltávolítást kell választani a gyökérkezelés helyett, így elkerülhető egy eleve kudarcra ítélt gyökérkezelés.
Fogászatunk nagyfelbontású, csúcskategóriás Zeiss mikroszkópja segítségével véget vetettünk a “vakrepülés-alapú” kezeléseknek, mely következtében 90% fölé emeltük a sikeres gyökérkezelések arányát!
vissza a kérdésekhezA gyökérkezelés a fog megtartását célzó beavatkozás.
A mikroszkóppal végzett gyökérkezelés során az érzéstelenített és megfelelően izolált fogon a fogorvos a szuvasság eltávolítása után a rágófelszín felől úgynevezett hozzáférési nyílást hoz létre a fog keményszövetein, hogy el tudja érni a belül elhelyezkedő fertőzött szöveteket.
A fertőzött szövetek eltávolítása és a gyökércsatorna-rendszer tisztítása, a mikroszkópos kezeléshez kifejlesztett kis méretű, hajlékony kézi, illetve gépi eszközökkel és fertőtlenítő oldatok segítségével mikroszkóp használata mellett történik.
A gyökércsatorna-rendszer fertőzöttségétől függően a beavatkozó orvos a kezelés végén gyógyszeres zárással vagy végleges gyökértöméssel látja el a fogat. A gyógyszeres zárással ellátott fogak a következő találkozás alkalmával válnak véglegesen gyökértömhetővé.
Korábban sikertelenül gyökérkezelt fogak újrakezelése során a beavatkozó fogorvos a régi gyökértömést kémiai oldószerrel és mechanikai úton egy ultra hajlékony gyökérkezelő eszköz segítségével eltávolítja. Ezt követően a gyökércsatornát a fent leírt módon fertőtleníti, megállítva a káros folyamatok továbbterjedését.
Ha ezzel elkészült, akkor az esettől függően azonnal vagy a következő vizitek alkalmával új gyökértöméssel látja el a fogat, hozzájárulva annak megtartásához.
Habár a szakszerűen elvégzett gyökérkezelések sikerrátája rendkívül magas, minthogy egyetlen orvosi beavatkozásnál sem, a gyökérkezelésnél sem garantálható a siker 100%-osan.
Írta: Dr. Benedek Kristóf
vissza a kérdésekhezMilyen szájsebészeti beavatkozások végezhetők mikroszkóppal?
Akárcsak a gyökérkezelésnél, a mikroszkópos szájsebészeti beavatkozások egyik legfontosabb előnye az akár harmincszoros nagyítás, amely segít a lehető legpontosabban elvégezni a foghúzást, a rezekciót vagy az implantációt. A másik legfontosabb előnye, hogy a lehető legbiztonságosabban érinti a valójában kezelendő fogrészt, és az ép részeket nem sérti meg. Ez különösen fontos lehet olyankor, amikor pl. bölcsességfog eltávolításakor a fog belelóg az idegcsatornába. Mikroszkóp nélkül ezt a műtétet csak klinikai körülmények között vállalnánk, de mikroszkóppal nem szükséges kórházba mennie, ha ilyen beavatkozásra lenne szüksége.
Ki végzi a mikroszkópos szájsebészeti beavatkozásokat a Dentha Fogászaton?
A mikroszkópos komplikált foghúzást, a bölcsességfog, a szám feletti fog, az impaktált (ki nem nőtt) fogak műtéti eltávolítását és a rezekciót Dr. Benedek Gábor és Dr. Benedek Kristóf végzi.
vissza a kérdésekhezMikroszkóppal fogtömés, fogbetét (inlay, onlay, overlay), héj, korona és híd is készíthető. A tömések, koronák élettartama esetén fontos tényező a széli záródás, ugyanis ez határozza meg, hogy milyen könnyű tisztítani az adott felületet, mennyire képesek megtelepedni ott a baktériumok. A szabad szemmel végzett kezelésekhez képest mikroszkóppal sokkal pontosabban illeszkedő tömések, koronák készíthetők, amivel élettartamuk megnő, és még biztosabban megelőzhető az alászuvasodás esélye – megfelelő szájhigiénia és rendszeres dentálhigiénés és fogászati kontroll esetén.
A mikroszkóppal végzett esztétikai beavatkozások másik előnye, hogy a fogak vállas előkészítésekor (csiszolás) pontosabban tudja a fogorvos kialakítani a koronázandó felületet, azáltal a fog nagyobb része megmenthető. A fogtömést megelőző fogfúrás esetén pedig kevesebbet kell elvennie az ép fogrészből, illetve az azt helyettesítő tömőanyagot pontosabban tudja illeszteni.
Rendelőnkben a legkorszerűbb tömőanyagokkal dolgozunk, illetve szükség esetén ideiglenes fogpótlást, fogtömést készítünk, hogy lehetőség szerint ne maradjon fog nélkül.
vissza a kérdésekhez